Jedzenie wysoko-przetworzonych produktów powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu

Zdrowie Współcześnie, Zagrożenia i Antidotum. Twoje Zdrowie plus.

Każde Życie to pewne możliwości … Jedzenie wysoko-przetworzonych produktów powoduje nieodwracalne? zmiany w mózgu, czyli jak szybko przenieść się na łono Abrahama, albo czuć się bardziej żywym mimo obozowego pesela… Na sen, na gardło, na żołądek

Życie to nie przypadek w kosmosie, we wszechświecie. Życie to zamierzone działanie i zamierzony efekt. Życie to zdecydowanie pewne możliwości. Życie ma kolosalną wartość, jest wartością samą w sobie. Życie jest początkiem i końcem, jest kartą przetargową dla… No właśnie dla kogo? Przede wszystkim dla Ciebie samego, ale w związku z tym, iż każdy Żywy Człowiek ma w sobie iskrę Boską – o nią też toczy się inwazja uzurpacji na wolność, zdrowie, radość tychże poprzez różne, szczególnie ostatnie kilka lat, wyraźnie widoczne, „igrzyska”. Wyraźnie zauważalne, chyba, że ktoś zamienił głowę na ekran praw i prawd tv. Życie nie zawiera się w chorobach czy chorowaniu przewlekłym, ale w zdrowiu i zdrowieniu na ciele, umyśle i duchu. Życie to Ty, Natura, Kosmos, Słońce. Życie to możliwość różnych doświadczeń, możliwość Radości, Miłości, pokochania siebie, wybaczenia i wybaczania. To możliwość spokoju, możliwość skomunikowania siebie samego z sobą samym. Ale to również możliwość bycia przewlekle nieszczęśliwym w oparciu o prawa i prawdy tv – ale wtedy to już chyba mało życia w życiu jest, albo wcale go tam nie ma.

Jedzenie wysoko-przetworzonych produktów powoduje nieodwracalne? zmiany w mózgu, ale i w reszcie organizmu. Nie bez powodu pojawił się przy słowie nieodwracalne znak „?”, bowiem ciało, organizm jest dziełem geniusza z wieloma programami naprawczymi. A to znaczy, że zmiany, dla świadomie odżywiających się, których oświeciła mądrość intelektualna, są możliwe do opanowania, a nawet cofnięcia. Za pomocą Natury (bo Natura dała nam wszystko, abyśmy zdrowi byli), a nie praw i prawd tv. Wsparcie Centrum Mocy Czarnków, Kościuszki 19/4;

W okresie nie tak dawnym, a mianowicie tzw wiktoriańskim, bazując na szczegółowych rejestrach wówczas prowadzonych stwierdzamy, że szanse ludzi z tamtych czasów na doczekanie starości w dobrym zdrowiu były wyższe od naszych czasów, mimo współczesnej diagnostyki, operacji chirurgicznych, lekarstw. Bo żywność nie była wysoce przetworzoną.(Wg „Dobre odżywianie … lekarstwem” Paul Clayton)

Aby stwierdzić, czy już jesteśmy w drodze na łono Abrahama, czy jeszcze mamy coś pożytecznego czynić na tej planecie warto zrobić sobie analizę kwasów tłuszczowych metodą suchej kropli krwi. (Balance test ZinZino – info 668 112 888, 502 453 243 lub na www.biogabinet.eu)

Konopie, Czy wiesz o tym, że: Hektar konopi siewnych wytwarza tyle tlenu, co 25 hektarów lasu, a z jednego hektara konopi można wyprodukować tyle samo papieru, co z 4 hektarów drzew. Konopie rosną kilka miesięcy, a drzewa w ciągu 20-50 lat. Gdyby tekstylia wykonane z konopi stały się powszechne, przemysł pestycydów mógłby całkowicie zniknąć. Pierwsze dżinsy były wykonane z konopi; pierwsze dolary wykonane były z konopi (do dzisiaj można je znaleźć w przyzwoitym stanie). Konopie to idealna roślina do wyrobu lin, sznurków, toreb, butów i kapeluszy. Wartość proteinowa nasion konopi jest bardzo wysoka, a dwa kwasy tłuszczowe, które zawierają, nie występują nigdzie indziej w przyrodzie. Produkcja konopi jest nawet tańsza niż soi. Zwierzęta karmione konopiami nie potrzebują substytutów hormonalnych. Wszystkie produkty z tworzyw sztucznych mogą być zastąpione i wytwarzane z konopi, a plastik konopny można łatwo ponownie wprowadzić do przyrody. Karoseria samochodu wykonana z konopi, jest 10 razy mocniejsza niż stal. Konopie to świetny materiał budowlany, mogą być również wykorzystywane do izolacji budynków; są trwałe, tanie i elastyczne…

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na podstawie przeprowadzonych badań na ludziach i zwierzętach ustaliła następujące skuteczne właściwości zdrowotne konopnego oleju CBD:

nowotwory – zapobiega powstawaniu i rozrostowi komórek nowotworowych; choroba Alzheimera – wykazuje właściwości przeciwzapalne i spowalnia postęp choroby; choroba parkinsona – zmniejsza pobudzenie, agresywne zachowanie i przywraca równowagę stanu psychicznego; niepokój i nerwica – zmniejsza zmęczenie poprawia funkcje poznawcze, zmniejsza napięcie mięśniowe, usuwa lęk, zmniejsza stres i poprawia umiejętności społeczne; choroby sercowo-naczyniowe – właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne; zmniejsza uszkodzenia tkanek powstałe w wyniku zawału; choroba Crohna – zmniejszenie objawów choroby; pomaga w walce z depresją; likwiduje powikłania w cukrzycy; choroba Huntingtona – działa jak przeciwutleniacz; pomaga zwalczać bakterie Staphylococcus aureus (odpowiedzialne za infekcje skóry i poważne choroby, takie jak zapalenie płuc); stwardnienie rozsiane – poprawia układ odpornościowy, zmniejsza stan zapalny mózgu; psychoza – sprzyja pozytywnym zmianom w zachowaniu; reumatoidalne zapalenie stawów – zapobiega stanom zapalnym; zmniejsza nudności; zmniejsza stres oksydacyjny; wykazuje działanie przeciwzapalne; działa przeciwbólowo.

W XVIII wieku produkcja konopi była obowiązkowa, a rolników, którzy jej nie uprawiali, zamykano w więzieniach. Teraz jednak sytuacja się odwróciła. Kto to zrobił?

W 1900 roku William Randolph Hearst (amerykański biznesmen, wydawca gazet i polityk) był właścicielem gazet, magazynów i mediów w Ameryce. Miał lasy i produkował papier. Gdyby papier był z konopi, straciłby miliony.

John D. Rockefeller był właścicielem koncernu naftowego. Oczywiście, biopaliwo w postaci oleju konopnego było jego największym wrogiem.

Andrew W. Mellon był głównym udziałowcem Dupont Company i posiadał patent na produkcję plastiku z produktów naftowych. Przemysł konopny zagrażał temu rynkowi.

Wszyscy ci ważni „ludzie” zdecydowali na swoich spotkaniach, że konopie są „wrogiem”. I tak zostały konopie zlikwidowane z codziennego, powszechnego, zdrowego użytku. W zmanipulowany sposób konopie indyjskie wraz z marihuaną weszły do mózgów ludzi jako narkotyk toksyczny. Dlatego leki na bazie konopi zostały wycofane z rynku i zastąpione używanymi dziś powszechnie lekami chemicznymi.

Na sen – W dzień sielanna, mięta jabłkowa, cbd, alcar, moringa, kozłek, pierzga, balance oil, viva, xtend, lotos, melisa, passiflora, zioła uspokajające z makiem; Na godzinę przed snem chmiel z konopiami, dziurawiec, maczek kalifornijski, kocimiętka, cbd. ashwagandha, kąpiel magnezowa… A do tego oddychanie i spacery w lesie, chodzenie boso po Ziemi, wyłączenie telewizora programatorni, ujemne jonizowanie pomieszczeń lampą solną czy świecznikami solnymi itd. itp.

Na problemy żołądkowo-jelitowe (podstawą test na kwasowość żołądka)

Mieszanki ziołowe na żołądek (m.in. ze Skarbów Polesia), Mieszanka oczyszczająca, yerba mate z piołunem, kombucha, wrotycz, piołun, dziurawiec, bromelaina, tatarak, oman, kozieradka, prawoślaz, krwawnik, len, gojnik, gorczyca, mięta jabłkowa, hyzop, kobylak

Ból gardła. Płukanie gardła wodą utlenioną i płynem Lugola 5%. Do 100 ml wody dodajemy kilka kropel płynu Lugola tak 6-7 oraz łyżeczkę wody utlenionej. Płuczemy gardło. Nie jest to za smaczne, ale skuteczność jest niesamowita. Sposób ten błyskawicznie usuwa ból gardła, a systematycznie stosowany zapobiega jego nawrotom.

Ból gardła. Płukanie gardła roztworem sody oczyszczonej. Do połowy szklanki z wodą wsypujemy pełną łyżkę sody oczyszczonej, mieszamy i płuczemy. Odczynu zasadowego nie znoszą żadne patogeny. Lubują się w kwaśnym środowisku więc aby je wypędzić warto na przemian z innymi płukankami stosować i tę z sodą. Płuczemy oczywiście często.

Ból gardła. Płukanie gardła roztworem z kurkumy i soli kłodawskiej czystej (bez przeciwzbrylaczy, wypełniaczy, niejodowaną). Bardzo skuteczny sposób. Czuć jak kurkuma wgryza się w nadżerki i działa nawet w najmniejszym zakamarku przy tym przynosząc natychmiastową ulgę. Kurkuma posiada wiele cennych właściwości m.in. antyoksydacyjnych i odkażających. Do szklanki z wodą wsypujemy łyżeczkę kurkumy oraz łyżeczkę soli. Płuczemy małymi łykami do opróżnienia szklanki.

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep www.taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Sklep i Konsultacje – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki); Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4