* Korzeń Mniszka Lekarskiego alternatywą chemioterapii,

Tego korzenia  używa się w celach zdrowotnych już od czasów starożytnych. To roślina ceniona za wiele właściwości zdrowotnych, ale jej potencjalnie najważniejszą zaletą jest niedawno odkryte działanie przeciwnowotworowe.

Korzeń Mniszka Lekarskiego ma być zdrowszą alternatywą chemioterapii, radząc sobie z rakiem prostaty, płuc i wieloma innymi odmianami, lepiej niż wyniszczająca chemia. Według Dr. Carolyn Hamm, z Windsor Regional Cancer Centre w Ontario, na terytorium Kanady, ekstrakt z korzenia Mniszka był wyłącznie odpowiedzialny za wyleczenie ciężkiej odmiany białaczki u pacjenta.

John Di Carlo, wówczas 72-letni pacjent chory na raka został wysłany do domu, po tym jak wszelkie metody walki z chorobą zawiodły. Mężczyzna miał w perspektywie kilka dni życia, a jako ostatnią deskę ratunku doradzono mu spróbować właśnie naparu z korzenia Mniszka Lekarskiego. W ciągu czterech miesięcy, doszło do całkowitej remisji raka.
Dr. Hamm ostrzega jednak, że napar z korzenia mniszka może mieć negatywny wpływ na działanie chemioterapii. Najlepiej więc skonsultować wszelkie decyzje z lekarzem, aby uniknąć potencjalnych efektów ubocznych.
Nawet jeśli nie masz raka, spożywanie liści lub picie naparu z mniszka może mieć na twój organizm niezwykle pozytywny skutek. Szczególnie jeśli jesteś diabetykiem, cierpisz z powodu dolegliwości trawiennych, lub po prostu chcesz oczyścić organizm z toksyn.
Mniszek Lekarski jest również bogaty w antyoksydanty i witaminę C, nieocenione w walce i zapobieganiu wszelkim infekcjom.
Jako że liście mniszka mają dość gorzki smak, jedzenie ich w większej ilości może być niezbyt przyjemne. Warto więc zmiksować je z ulubionymi owocami, aby pozbyć się smaku goryczki.
(https://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/11/naukowcy-odkryli-korzen-ktory-zabija.html?m=1)