Owce całe życie boją się wilków, a zjada je pasterz.

Zdrowie Współcześnie, Zagrożenia i Antidotum. Twoje Zdrowie plus.

Owce całe życie boja się wilków, a zjada je pasterz; Co to jest trucizna? Post przerywany? Prostata i erekcja (lub jej brak), Odmładzanie po całości

Owce całe życie boją się wilków, a zjada je pasterz. Świetna metafora, odnosząca się do nie tylko dawnych, ale i współczesnych, mocno współczesnych czasów. A to znaczy również, że jeśli te owce nie wnoszą do swojej świadomej świadomości wartości dodanych, obronnych, poszerzających spektrum postrzegania wszechświata muszą być, i na pewno będą, unicestwione przez pasterzy pozyskaniem energii z nich np. przez zjedzenie ich – forma konsumpcji nie ma kompletnie znaczenia – smażenie, gotowanie, 5g, podłączenie do ssaczy energetycznych itd – finał ten sam dla owiec. Takie energetyczne żniwa.

No i tak życiowo patrząc. Czasami jeden pies pilnuje, zarządza stadem owiec/baranów w ilości kilkuset sztuk. I stado jest posłuszne, za możliwość poskubania sobie trawy – które im Natura za darmo dała – czy podane wcześniej zabrane z łąki siano (nie mylić z pieniędzmi, chociaż może tak?) i łaskawy dostęp do wodopoju (wodę Natura też za darmo dała), (wodopój – nie mylić z korytem władzy i tv, chociaż może tak?) i iluzoryczne bezpieczeństwo przed stadem wilków. Czasami kilku uzurpatorów zarządza niewolniczo strachem, lękiem, obawami kilkudziesięciu milionami ludków, czy miliardami ludków za możliwość posiedzenia w klatce niewolniczej z opcją zasilenia półkul mózgowych jedynie słusznymi prawami i prawdami tv, że o wodopoju (nie mylić z C2H5OH, czy cukrem wszędobylskim, chociaż chyba też) i wypełnieniem wątpliwej jakości jedzeniem przewodu pokarmowego, nie wspomnę.

Metaforyczne owce tak mają zajęte umysły lękiem i strachem przed wilkami, że nie ma już miejsca na rozum, na rozszerzenie percepcji, kontekstu. I jakoś tak kojarzy to z pojęciem Kakistokracja.

Kakistokracja (z języka greckiego: kakistos najgorszy, kratos – władza); sprawowanie władzy przez ludzi najgorszych, najmniej kompetentnych, nieprzebierających w środkach), konsekwencja rządów większości, zgodnie zresztą ze słowami Einsteina, Alberta nota bene.

Einstein rzekł był onegdaj, a nawet napisał – większość głupców jest zagwarantowana w każdej sytuacji, zatem co się dzieje, jeśli pozwalamy większości podejmować decyzje, np. na temat przywódców, mamy sytuację gdzie jest wzmacniana głupota, jeśli większość wybiera przywódców to kogo oni wybiorą? Po kilku iteracjach mamy na czele ludzi którzy są odfiltrowani jako najgorsi z najgorszych. W naturze pasożyty zjadają żywiciela. W społeczeństwach najgorsi z najgorszych to pasożyty które zjadają społeczeństwo. Po prostu Kakistokracja.

Co to jest trucizna? (podparte słowami dr Chałki) – wszystko poza tym czego potrzebujesz. Może to być cukier, władza, polityka, politycy, lenistwo, jedzenie, ego, ambicje, próżność, strach, gniew, nienawiść, prawa i prawdy telewizyjne, promieniowanie elektromagnetyczne, hałas decybeli i hałas informacyjny lub cokolwiek innego… I mieć świadomość, iż np. słowa „cukier krzepi”, krzepi faktycznie, ale bigfarmę, uzurpację, przewlekłość chorób, uzależnienia. Tak, „cukier krzepi” to słowa umocowane w świecie, tym ziemskim, dzięki Melchiorowi Wańkowiczowi, promowane za potężne pieniądze, w sposób znakomity zaowocowały brakiem wiedzy, że jest to twardy narkotyk czyniący kolosalne spustoszenie w Zdrowiu na ciele i umyśle. A konsekwencje zdrowotnościowe tych trucizn na ciele, umyśle i duchu są mocno ograniczające Życie, a wręcz stanowią swego rodzaju cenzurę na Życie.

Trucizną mogą być równie dobrze emocje, przejmowanie się całym światem, kupowanie bezkrytycznie wszelkiej informacji z zewnątrz zamiast weryfikowania jej i szukania pytań i odpowiedzi w sobie.

Trucizną może być, i bardzo często jest, brak pokochania siebie i brak wybaczenia i wybaczania.

Trucizną jest ciągła gonitwa kostuchy, trucizną jest ciągłe powtarzanie bezrefleksyjne – moja wina, albo, że nie jesteś godny…

Odmładzanie po całości – to nie tylko wiosenne czyszczenie szaf, szuflad, różnych zakamarków w naszym psychofizycznym ciele, ale solidne podejście do tematu, z remontem włącznie tegoż psychofizycznego, pozbyciem się trucizn, naprawa skancerowanego dna, umocowaniem mądrości serca i rozumu w odpowiednio wysokich rejestrach energetyki i ducha, oczyszczeniem myśli, emocji, odpowiedzeniem sobie na pytanie – po kiego jestem na tej planecie właśnie w tym kuriozalnym czasie, właśnie na tej linii czasowej; wprowadzeniem uśmiechu i radości w swoje życie, zrozumieniem, że to niekoniecznie wilki zagrażają całemu stadu (może po prostu z pasterzem stada jest coś nie tak?). To normowanie równowagi zasadowo-kwasowej, to ustawienie właściwych proporcji kwasów tłuszczowych z naciskiem na omega 3 do omega 6. To ustawienie do współpracy wszystkich mikrobów w organizmie, to uporządkowanie relacji Ty, a pasożyty. To wsparcie dla dna poprzez usunięcie komórek zombi z organizmu (np. ZinoGine). To przypomnienie organizmowi jak jest fajnie być w homeostazie. Tak, Natura dała nam wszystko abyśmy Zdrowi byli, daj jej szansę. Obserwuj nasz kanał na YT (szamanipojednania.pl), playlista „Odmładzanie po całości”, ale także „Zdrowie Współcześnie” oraz „Medycyna Zdrowia na żywo”

Post przerywany, a Optymalizacja wagi ciała oraz Odmładzanie po całości – ketony; Ketony są substancjami chemicznymi produkowanymi w wątrobie, a wykorzystywanymi jako źródło energii, gdy istnieje ograniczenie spożycia węglowodanów, gdy glukoza jest słabo dostępna. W związku z tym, ketony są produkowane kiedy w twoim ciele nie ma wystarczającej ilości insuliny, by zamienić glukozę w energię. W tym czasie Twój organizm potrzebuje innego źródła paliwa i zamiast tego zaczyna wykorzystywać tłuszcz. Nasz organizm produkuje je cały czas w zależności od potrzeb. Jest mocno zasadnym, aby pochylić się nad tematem – bez oszołomstwa, skrajności, ale z wiedzą.

Może sama nazwa post przerywany nie oddaje w pełni sedna sprawy. Może wprowadzać dla nie wtajemniczonego pewien konflikt – bo albo post, albo nie post. Korzenie tego pojęcia związanego z keto-dietą mają swój początek, swoje źródło w onegdaj znanej, ale ciągle funkcjonującej diecie dr Kwaśniewskiego, tzw diecie optymalnej. (nie mylić z prezydencką zupką cebulową). Opiera się tenże post na zasadzie stricte jedzenia w okienku czasowym 8 godzinnym, a 16 godzinnym nie jedzeniem. Ale, słowo nie jedzenie też może konfliktować, bowiem w tym czasie spokojnie możemy zioła, yerba mate czy dajmy na to kawę (np. z masłem) konsumować. W BioGabinecie Terapii Naturalnych WIEM Czarnków, Kościuszki 19/4 lub na konsultacjach online czy też telefonicznych wyjaśniamy jak zdrowo-rozsądkowo podejść do tematu, aby zaowocowało to Optymalizacją wagi ciała tudzież Odmładzaniem po całości.

Prostata – u mężczyzn organ dosyć istotnie związany z tzw męskością, czyli erekcją lub jej brakiem. Jak sobie z tym radzić, i czy można naturalnie poradzić sobie z tym dylematem lub zapobiec ewentualnym zakłóceniom zdrowotnościowym w tym właśnie zakresie.

Oczywiście stan zapalny prostaty, przerost prostaty – jak zwał tak zwał – oprócz problemów ze wzwodem ma swoje skutki w oddawaniu moczu. W młodości taki samczyk swojej Lubej sikając na śniegu mógł wygrawerować moczem – „Kocham cię”, a obecnie starcza ten wysiłek, czasami bolesny, na postawienie jedynie kropki nad i…

Jak zapobiegać zatem samowoli zdrowotnościowo-chorobowej prostaty? Otóż jedną z najbardziej sprawdzonych i skutecznych jest systematyczne współżycie (i tu jestem zwolennikiem męsko-damskich rozwiązań, acz każda inna opcja jest też ok, jeśli już ktoś tak ma – ma do tego pełne prawo). Ważne również, aby wiedzieć, że rezygnując z tego trzeba to robić systematycznie, małymi kroczkami (tak jak wyprowadza się krowę z laktacji…) Jeśli jednak coś jest nie tak, zdecydowanie sprawdza się masaż prostaty. Do tego odtrucie organizmu, fizycznie i psychicznie, wyciszenie stanów zapalnych (stanów, bowiem jeśli prostata wykazuje właściwości buntownicze to nie znaczy, że przyczyna główna nie jest zapalnie zupełnie gdzie indziej). Naturalnie Naturą prostatę możemy „namówić” na przyjaźń.

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep www.taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Sklep i Konsultacje – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki); Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4