Zmiany, one się dzieją !

„Jak się nie ma co się lubi, to nie lubi się tego co się ma”  (czyli zmora naszych czasów, dopisek Sz. Spolankiewicz) – A. Poniedzielski

Zmiany, one się dzieją ! – Szymon Spolankiewicz

Witaj serdecznie
Zauważyłeś/aś, że świat biegnie w jakimś szalonym pędzie, a my razem z nim, nie wiedząc dokąd i po co? Zauważyłeś/aś jak technologie nas wchłaniają niczym wir wodny? Zauważyłeś, że w tej gonitwie zapominamy żyć? Zauważyłeś, że w tej gonitwie zachowujemy się jak niewolnicy, tyle że mniej problemowi bo samonapędzający się w tym kierunku?
Zmiany są, one się dzieją – rzecz w tym, aby mieć ich świadomość i umieć z nich korzystać ze zrozumieniem, aby Żyć, a nie wegetować, aby się radować, tworzyć, współtworzyć, aby jednoczyć się, a nie walczyć z sobą – bo w imię czego i dla kogo?

Zatem – pomyśl o Sobie, o swojej Rodzinie, Przyjaciołach, podnieś swoje wibracje, usiądź na chwilę, wyłącz gonitwę myśli, zachowań, nawyków…
Odkryjesz, że mimo, iż nie ganiasz świat ciągle istnieje – on będzie istniał z Tobą czy bez Ciebie, świat się Tobą nie przejmuje za bardzo, więc może zajmij się sobą…
Bo kiedy pomożesz sobie będziesz mógł pomóc światu i innym Ludziom

DOBRA INFORMACJA – MOŻNA KORZYSTAĆ ZE ZMIAN ŚWIADOMIE

Krótka historia zmian w wybranych technologiach ostatnich lat:
Telefonia – pamiętasz jak to drzewiej bywało? Może latek mało masz to i powiem Tobie, że kiedyś czekało się na instalację telefonu stacjonarnego kilka-kilkanaście lat – tak tak, dobrze widzisz.

Potem pojawiły się telefony komórkowe (analogowe), niektóre wielkości walizki. Potem nastąpiła era cyfryzacji i miniaturyzacji telefonów. Malutkie to było, zgrabne – a i bateria potrafiła tydzień i więcej wytrzymać.
I nast
ąpił przełom – pojawiły się w dobie już dobrego, działającego internetu narzędzia do komunikacji z całym światem np. skype.
A na przełomie lat 2006/2007 pojawiły si
ę smartfony i iphony. Tak tak, to tylko kilkanaście lat temu. A dzisiaj widzisz, jak dziecko, które chodzić jeszcze nie umie, ale smartfona czy iphona czy innego tableta obsługuje z pełna znajomością tematu.

A rynek finansowy? Teoretycznie mamy więcej, a emocjonalnie żyjemy gorzej. Ganiamy, ganiamy i odczuwamy coraz mniejsze bezpieczeństwo naszej przyszłości z coraz mniejszą swobodą dysponowania przez nas naszymi finansami.

A Taxi? Skąd taki bunt taksówkarzy na kierowców Ubera? Bo nowe technologie pozwoliły stworzyć rynek dla innej formy transportu ludzi – który to w samej Polsce ma ponad 1 mln klientów. A co to znaczy? Że ten milion nie skorzystał z tradycyjnych taksówek. Co się zmieniło? Technologie.

Wypożyczalnie filmów tradycyjne, nie ma, znikły, rozpłynęły się w powietrzu – wyparte przez technologie m.in. Netflix

Podróże? Gdzie są te niezliczone ilości biur podróży? Znikły z krajobrazu. A co z podróżami, turystyką? Maja się znakomicie.
Cóż zatem si
ę wydarzyło? Internet, Technologie …

A Zdrowie? Postęp medycyny akademickiej jest podobno kolosalny, a ilość chorych, chorób, konsumpcji tabletek ciągle rośnie. Zdrowych niedługo będzie się zamykać w rezerwatach jako ciekawostkę z zamierzchłych czasów.

Cóż zatem się wydarzyło? Iluzja cywilizacji i rozwoju, odejście od natury. Choroba stała się wygodnym nośnikiem pozorowanego Życia, stała się szantażem i metodą na zniewolenie.

CÓŻ CZYNIĆ ZATEM?

Zacząć ŻYĆ !!!

Świat jest piękny przez swoja różnorodność, uśmiech, radość, miłość, marzenia …
Cóż czynić zatem?
Zdać sobie sprawę, że zmiany si
ę dzieją, zauważyć je, wyciągnąć wnioski, wyluzować, uśmiechnąć się i zaaplikować te zmiany do swojego Życia, a nie wegetacji.

Dlatego porozmawiaj z sobą, znajdź swój cel, odkryj na nowo swoje marzenia, podnieś swoją energię na poziom radości, a wtedy i świat pochyli się życzliwiej nad Tobą, a nawet pomoże Tobie w realizacji więcej życia w życiu.

Jesteś Wspaniałym Człowiekiem. Gratuluję, że jesteś.

Elżbieta Spolankiewicz, 668112888, Szymon Spolankiewicz, 502453243

Eko i Bio Sklep www.Taoria.pl;

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu;

www.spolankiewicz.pl; www.akademiawiem.pl;