* Rosyjski chirurg pokazał kilka prostych ćwiczeń skutecznie chroniących kregosłup

Te proste ruchy wzmacniają mięśnie pleców, pozwalają uniknąć operacji, a także działają profilaktycznie przed urazami.

Obecnie, większość populacji ma problemy z kręgosłupem. Wiele z tych osób obawia się także etapu, w którym operacja będzie konieczna. Ten rosyjski chirurg pokazuje, jak można zadbać o swój kręgosłup.

Urazy kręgosłupa są poważne, a przez to ćwiczenia wzmacniające bardzo istotne. W dzisiejszych czasach większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. W pracy siedzimy przy biurku, a w domu przed telewizorem lub komputerem.

Mięśnie naszych pleców w ten sposób słabną, a przez to nie są w stanie utrzymać kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. W takiej sytuacji nawet niefortunny ruch lub niepozorny upadek może wywołać poważny uraz.

Poniżej znajdziesz krótki filmik, na którym rosyjski chirurg pokazuje ćwiczenia, które wykonać może każdy z nas. Nadają się one zarówno dla osób mających problemy z kręgosłupem, a także dla tych, którzy nie cierpią z powodu bólu pleców, ale wolą profilaktycznie z nim walczyć.

Uwaga! Jeśli macie poważne problemy z kręgosłupem, przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczenia, skonsultujcie się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą. Niektóre ruchy, mimo iż zdrowe dla większości osób, mogą okazać się niebezpieczne dla ludzi z deformacjami krążków międzykręgowych i innymi urazami.

Zaczynajmy! Połóż się na plecach, zrelaksuj i na przemian przyciągaj kolana do piersi. Następnie wyprostuj nogi i unoś je na przemian. Wszystkie ruchy wykonuj spokojnie, powoli i dokładnie. Aby zobaczyć resztę ćwiczeń obejrzyjcie poniższe wideo:

 

(polubione.pl)